Brandenburski Flaeming Skate

 Flaeming Skate to około 220 kilometrów szlaku zbudowanego dla rowerzystów i skaterów Trasa wiedzie przez malownicze, wiejskie tereny, pola i lasy Brandenburgii. Jest to największy w Europie region skatingu.

Trasy zostały zbudowane z dala od ulicznego ruchu, można nimi jeździć godzinami na rowerze lub rolkach. Turyści podróżujący szlakiem mają do dyspozycji hotele, przydrożne restauracje czy kąpieliska. Jednym słowem wokół szlaku powstała cała infrastruktura potrzebna turyście.

Wycieczki urozmaicają również imprezy i festyny obywające się w pobliskich miejscowościach.

Szlak główny Flaeming-Skate to trasa o długości około 95 kilometrów , która prowadzi przez Wyżynę Niederer Flaeming omijając miasteczka Jüterbog i Luckenwalde. Oferuje on zarówno łatwiejsze jak i trudniejsze odcinki. Miasta Jüterbog i Luckenwalde są nie lada gratką dla miłośników średniowiecznej architektury.

Warte zwiedzenia jest muzeum w pałacu rodu von Arnim w Wiepersdorfie oraz liczne stare młyny znajdujące się przy trasie „Flaeming- Skate“. Warte zobaczenia jest również byłe lotnisko wojskowe w Altes Lager.

W sezonie zimowym Flaeming Skate oferuje atrakcje również osobom uprawiającym narciarstwo biegowe. Po obfitych opadach śniegu wiele tras można pokonać na nartach, co czyni ten produkt turystyczny dostępnym przez cały rok.

Trasy Flaeming Skate rozpoczynają się ok. 60 kilometrów po przekroczeniu granicy polsko – niemieckiej w Gubinie, więc warto jest to doskonałe miejsce na weekendowe wypady dla miłośników dwóch kółek.

Flaeming Skate warto odwiedzić!

Więcej informacji na stronie www.flaeming-skate.de/pl