WYPOCZYNEK WŚRÓD WIEJSKIEJ CISZY

 

Dla wszystkich, którzy pragną wypocząć w ciszy, spokoju, na łonie natury wśród pięknych krajobrazów, wdychając czyste powietrze, delektując się regionalną kuchnią, podziwiając lokalną kulturę ludową, oferujemy bardzo bogatą ofertę turystyki wiejskiej. Taką formę wypoczynku polecamy szczególnie dla rodzin z dziećmi oraz ludzi zapracowanych i zmęczonych hałasem miasta. W trakcie pobytu w gospodarstwie agroturystycznym będą Państwo mogli poczuć rytm wiejskiego życia.

 

            Wszyscy, którzy wybiorą się do jednej z tutejszych stadnin koni w Gołaszynie, Bielicach, Stawach lub Lasocinie, będą mieli doskonałą okazję do nauki jazdy konno, biorąc udział w treningach indywidualnych lub grupowych, o każdym stopniu zaawansowania. Ośrodek jeździecki „Pegaz” w Stawach koło Lubięcina specjalizuje się w wędrownych obozach konnych, organizowanych wzdłuż szlaków jezior lubuskich poprzez łąki, lasy i pola wśród tutejszych jezior i rezerwatów przyrody. W trakcie takich wędrówek noclegi organizowane są w formie biwaków pod namiotami, najczęściej nad brzegiem jeziora. Podczas rajdów konnych wszelkie prace związane z przygotowaniem obozowisk, jak również związane z opieką nad końmi przypadają uczestnikom rajdu. Ośrodek Jazdy Konnej „Pegaz” w Stawach, Gospodarstwo Agroturystyczne „Sadyba” i Winnica „Kinga” w Starej Wsi wspólnie organizują unikalną imprezę „Nadodrzańska Przygoda”. W trakcie wyprawy, która trwać może od jednego do trzech dni na turystów czeka wiele atrakcji, między innymi: przejażdżka bryczką starorzeczem Odry przez rezerwat bociana czarnego, w miejscowości Stany można zrobić pamiątkowe zdjęcie przy zabytkowy i unikatowym w skali Europy moście kolejowym, wycieczka statkiem po Odrze i degustacja regionalnych specjałów w Winnicy „Kinga”. Gospodarstwo Agroturystyczne „Trzy Wieże” w Tarnowie Byckim, koło Bytomia Odrzańskiego oferuje w okresie wakacyjnym indywidualne i grupowe wycieczki łodzią motorową po Odrze i innych akwenach Powiatu Nowosolskiego.

 

            W trakcie pobytu w gospodarstwie agroturystycznym bliski kontakt z tutejszymi mieszkańcami wsi daje możliwość poznania lokalnej kultury, historii, kuchni i zwyczajów, a mile spędzony czas pozwoli w pełni zregenerować siły i zdrowie.